fbpx
Skip to content

Angela Jakobsoni koolitus “Ülemäärane ärevus: lapse ja nooruki toetamise võimalused” huvikoolidele ja huvitegevuse pakkujatele

Kuupäev ja aeg: 06.01.2022 09:30 - 15:30


Tegevust toetatakse riiklikest vahenditest huviala valdkondade kvaliteedi arendamiseks ning viiakse ellu koostöös Haridus- ja Teadusministeeriumiga.

Millal: 06.01.2022 09:30 – 15:30

Kus: Tallinnas, Hestia Hotel Europa, Paadi 5, 10151 Tallinn, Eesti

Maksumus: omaosalustasu on kuni 12.12.2021 kell 23.45 kiire reageerija soodushind 70 eur/osaleja kohta, alates 12.12.2021 kell 23.45 on hind 80 eur/osaleja. Sisaldab: materjale, tunnistusi osalejatele (isikukood vajalik), toitlustust

Registreerimine avatud: kuni 27.12.2021 kell 23:45 (liigu registreerimisvormile)

Ajakava:

9.30-10.00 kogunemine ja tervituskohv
10.00-11.30 teema käsitlus
11.30-11.45 paus
11.45-13.15 teema käsitlus
13.15-14.00 lõuna 
14.00-15.30 teema käsitlus

Eesmärk:

Kursuse eesmärgiks on tõsta laste ja noortega töötavate spetsialistide teadlikust laste, noorukite ärevushäirete olemuse osas, millisel viisil mõjutab ülemäärane ärevus õppimist.

Kursusel käsitletakse laste, noorukite toetamise ja abistamise võimalusi ülemäärase ärevuse korral nii
kodus kui koolis.

Õpiväljundid

• Teab lapse ja nooruki ärevushäiretele viitavaid ohumärke
• Teab ülemäärase ärevuse mõju õppimisele ja on saanud ülevaate abistavatest sekkumistest, mida kasutada õppimise toetamisel
• On saanud ülevaate kogemustest, praktilistest võtetest, kuidas abistada, toetada äreva lapse eneseregulatsiooni ja tähelepanufunktsiooni rühmaruumis

Teemad:

Emotsioonid, õppimine ja aju. Ülemäärase ärevuse mõju õppimisele. Ärevushäirete põhjused.

Kuidas ära tunda ja mida esmaseks toetuseks saab teha kodus ja lasteaias/koolis:

lahusolekuärevus, ülemäärane muretsemine, sotsiaalfoobia.

Abistavad sekkumised õppimiskeskkonnas: keskkonna kohandamine, akadeemilise edasijõudmise hindamine

Kuidas ära tunda ja mida esmaseks toetuseks saab teha kodus ja koolis: paanikahäire.

Esmaabi paanikahoo korral. Ülemäärase testiärevuse korral õpilast abistavad strateegiad.

Lapsele ja noorukile õpetatavad eneseabistrateegiad.

Äreva lapse ja nooruki toetamise põhimõtted. Toetamine ravi ajal.

 

(liigu registreerimisvormile)

NB! Koolitusel osalemiseks on vajalik kohapeal esitada EL digitaalne COVIDi tõend ning ID-kaart. Kehtiva tõendi ja/või isikuttõendava dokumendi puudumisel koolitusele ei lubata (koolitustasu ei tagastata).
Järgida tuleb kõiki kehtivaid piiranguid ja juhiseid. 

Koolitaja:

Angela Jakobson

kliiniline psühholoog, kliiniline lapsepsühholoog
EuroPsy kvalifikatsioon tervise ja kliinilise psühholoogia valdkonnas

1996. aastal asusin Tartu Ülikoolis õppima eripedagoogika eriala. Läbides esimesel aastal mitmeid psühholoogia kursuseid, jõudsin endas äratundmiseni, et soovin õppida edasi psühholoogiat. Seega teisele kursusele jõudes jätkasin oma õpinguid psühholoogia osakonnas. Kliinilise psühholoogia loengud olid minu jaoks väga kütkestavad, huvi selle valdkonna vastu süvendasid praktikad Jämejala psühhiaatriakliinikus. Lõpetades aastal 2000 bakalaureuseõppe, astusin magistriõppesse, mille lõpetasin 2004. aastal kliinilise psühholoogia erialal. Alates 2006. aastast jätkasin õpinguid doktoriõppes.

Tunnen ennast väga õnnelikuna, sest valitud eriala on minu kirg. Minu töö lektori ja psühholoogina on viinud mind kokku väga huvitavate inimestega.

https://angelajakobson.wordpress.com/ 

Tagasiside varasemale koolitusele Toimetulek stressiga: Eneseabistrateegiad

A.Jakobsoni koolitus oli huvitavalt kokku pandud ja number üks oli kindlasti tema kui persoon ja esineja ise. Tema esinemisoskus ja lugude pajatamise oskus olid muljetavaldavad. Samuti lisaks kõik need ohtrad teadmised inimesest ja tema tervisest. Igatahes oli põnev kuulata ja kuulda asju, mida polnud kunagi kuulnud ega märganud. Juhul kui Angelaga oleks veel mõni koolitus, siis läheksin hea meelega veel mõnele tema koolitusele. Teiste esinejate koolitused samal teemal ei pakuks huvi, sest need kindlasti ei oleks sellisel tasemel ja nii huvitavad kui oli tema tehtud koolitus.

Koolituse teema oli väga ajakohane. Just praegusel pandeemia ajal on stressi kõige rohkem ja motivatsiooni võib olla vähe. Koolitusel räägiti eneseabistrateegiatest ja kuidas neid kasutada, samuti võeti läbi ka unehäired.
Koolituselt sain endale uusi teadmisi just emotsionaalsuse valdkonnas, et kuidas tekivad negatiivsed mõtted ning kuidas nendest vabaneda. Sain erinevaid taktikaid kuidas saab oma enda stressi vähendada kuidas saab keskendumisvõimet parandada, kuidas saab muredest või probleemidest lahti ning sain väga häid näpunäiteid kuidas und parandada. Kõik koolituse teemad, mis läbi võeti, kui neid järgida, parandavad heaolu tunnet, samuti teevad enesekindlamaks.
Koolituselt naastes ja kõike kuuldut läbi töödates sain aru miks väga paljud inimesed (kaasaarvatud ka mina) on viimasel ajal natuke rohkem stressis ja tunnevad väsimust, soovi teha on palju, kuid tegudeni ei jõuta ja ollakse nn meeltesegaduses. Kaasav kurnatus ja unehäire tulevad just hetke olukorrast, mis parasjagu toimub. Hetkel on selle põhjuseks covid, mis mõjub kõikidele. Sealt tuleb ka see, et ka noored on rohkem väsinud ja on vähem aktiivsed. Stress, insomnia, asteenia, depressioon väheneb kui inimesed on füüsiliselt aktiivsed. Füüsilise aktiivsusega kasvab ka heaolu, enesehinnang ja kontroll ärevuse üle. Seega laste kodus hoidmine nelja seina vahel ei mõju neile hästi, samuti ei mõju see ka täiskasvanutele hästi.
Tunnen end peale koolitust palju paremini, kuna oskan teha endale eneseanalüüsi ja tean mis mida endaga kaasa toob ning saan end aidata. Olen ka juba päris paljudele oma õpilastele ja tuttavatele nippe ja näpunäiteid andnud just sellelt koolituselt, kui nad on oma murega minu poole pöördunud.
Koolitused mis on seotud emotsioonidega tasub alati kuulata, kuna me ei kuule mis inimese peas toimub aga käitumisest saame juba väga palju välja lugeda. Mina olen huvitatud ka järgmistest emotsionaalsetest koolitustest, mis aitavad mõista ja märgata abivajajaid.
Kõik õpetajad võiksid iga aasta enne uue õppeaasta algust kuulata loengut/koolitust stressist, oskustest või käitumishäiretest, et kõik oskaksid aidata nii iseennast kui ka oma õpilasi. Meie peame olema need kes märkavad ja oma käe annavad. Kui ei oska märgata siis ei saa ka aidata. Selline on minu ettepanek, kuna meelde tuletamine ja oskuste täiendamine teiste kui ka iseenda mõistmises on hea töö kvaliteedi, sõbraliku kollektiivi ja positiivse õhkkonna aluseks.
Väga vabandan, et täpselt ei kirjelda millest räägiti, kuna ei oska välja tuua kõige olulisemat. Minu jaoks oli kõik väga oluline ja mingit pidi uus. Kui seda kirja hakata panema siis võib täitsa raamatu valmis kirjutada. 🙂

1. Koolitus oli äärmiselt põnev ja sisukas!
2. Sain nii mitmeidki meeldetuletusi, kuidas oma stressi leevendada ning palju märksõnu, kuidas aidata ja abistada oma õpilasi.
3. Sain kindlasti ka uusi nippe, kuidas oma päevaga paremini toime tulla, kuidas mitte läbi põleda kiire elutempoga ning kuidas ennast töö- ja eraelu vahet ümber lülitada. Hakkan kindlasti järjest neid meetodeid proovima!
4. Koolitus ,,Toimetulek stressiga” oli väga asjalik ja vajalik.
5. Tempo oli ideaalne ja koolitaja Angelika Jakobson on oma ala proff ja oskas ideaalselt minuni teema tuua.
6. Koolituse ruumis olles tundsin ennast mugavalt ja vabalt, ei olnud pinges.
7. Oli palju tuttavaid teemasid, kuid ise ei tule kohe üldse selle peale, et neid rakendada.
8. Väga head ütlemised ja väljendused esinesid koolitaja sõnastuses.
9. Materjal, mida jagati oli piisav ja sisukas, samuti ka näited elust enesest jõudsid kiirelt ,,kohale”.
10. Meeldis ka see, kui kohapeal sai paberil teste teha.
11. Sain infot eneseteraapia abivahendite kohta.


Registreerimine


NB! Palun märgi kindlasti ka organisatsiooni rekvisiidid ja info arve esitamiseks.

Vabu kohti enam ei ole


Osalemise tingimused


Kui registreeritud osaleja ei saa tervislikel põhjustel osaleda, otsib huvikool asendaja ise ja informeerib sellest EHKLi meili teel info@huvikoolideliit.ee.

Mitteosalemisest palume teatada kirjalikult enne registreerimise lõppemist aadressil info@huvikoolideliit.ee. Sellisel juhul tagastame laekunud osalustasu või tühistame veel tasumata arve.
Kui teatate mitteosalemisest hiljem või unustate teatada, osalustasu ei tagastata ja tasumisele kuulub 100% arvest.


Korraldaja võib üritusel teha pilte ning jagada neid nii osalejatega kui ka avalikes meediakanalites, samuti kasutada sarnaste ürituste turundamiseks.


Angela Jakobsoni koolitus Ülemäärane ärevus lapse ja nooruki toetamise võimalused huvikoolidele ja huvitegevuse pakkujatele