fbpx
Skip to content

Tartu Loodusmaja: Kutsume kõiki 6.-9.klasside koolinoori ja nende õpetajaid osalema EnergyAdvice õpilasvõistlusel!

Tartu loodusmaja ja Läti Kuzeme Demokeskus kuulutavad välja põneva piirideülese energiateemalise õpilasvõistluse, kuhu on oodatud osalema 6.-9. klasside 2-3 liikmelised võistkonnad koos oma juhendajatega. EnergyAdvice projekti ja ka võistluse teemaks on energiasääst ja energiatõhusus ning õpilastele erinevate ülesannete kaudu sellest teemast teadlikkuse tõstmine. Võistluse käigus õpitut on hiljem võimalik siduda ka õpetaja enda erinevate ainetundidega. 

Tegemist on rahvusvahelise võistlusega, kuhu on oodatud osalema 6.-9. klasside koolinoored eelkõige Eesti-Läti koostööprogrammi piirkondadest. Esimene võistluse voor toimub riiklikus suhtlemiskeeles Eestis ja Lätis paralleelselt. Esimesest riiklikust voorust edasipääsejad kutsutakse osa võtma rahvusvahelisest finaalvoorust. Eesti ja Läti edasipääsenud meeskonnad kohtuvad Tartus AHHAA keskuses, kus suhtlemiskeeleks on inglise keel, kuid kus ülesanded koostatakse selliselt, et noortel vastamisega probleeme ei teki. Finaalvõistlusele kaasatakse ka tõlgid ning finalistid saavad muretult enda teadmiste rakendamisele keskenduda.

Võistlusele registreerinud võistkonnad peavad esimeses voorus lahendama 5 väljakutset ehk viis ülesannet. Iga ülesanne sisaldab teoreetilist osa ning ühte loomingulist  või praktilist ülesannet, mis tuleb enda meeskonnaga ära lahendada ning tagasi saata võistluse reeglites kirjeldatud kuupäevadeks. Esimene ülesanne antakse võistkondadele 7.10. 

Väljakutsed on üles ehitatud selliselt, et need aitavad õpilastel luua seoseid igapäevase energiakasutuse, meie valikute ning keskkonnamõju vahel.  Lisaks sobivad võistlusel käsitletavad teemad täiendama ka erinevaid ainetunde.

Võistluse peaauhinnaks on elektritõukerattad tervele võitnud meeskonnale.
Ning ühtlasi saab sõita enda sõprade ja õpetajaga finaalvõistlusele AHHAA keskusesse. 

Olete väga oodatud enda õpilastega osalema!
Võistkondade registreerimistähtaeg on 4.10.2019
Finaalvõistlus toimub AHHAA keskuses, kus osalevad nii Eesti kui Läti õpilased. 

Lisainfo ja registreerimine: 
https://www.tartuloodusmaja.ee/sundmus/6-9-klasside-koolinoorte-opilasvoistlus/

Õpilasvõistluse FB leht: https://www.facebook.com/pg/energyadvicecontest 

Lisainfo ja küsimused:

Katrin Juhanson 
Energy Advice projekti koordinaator
+372 50 555 27
katrin.juhanson@tartuloodusmaja.ee