fbpx
Skip to content

Pressiteade: Huviharidus nihutab piire

Nihutame piire konverentsilPiirideta huviharIDus” 15.03 – 17.03.2023 Narvas 

 

Eesti Huvikoolide Liit koostöös Narva Laste Loomemajaga korraldavad 15.03 – 17.03.2023 Narvas konverentsi “Piirideta huviharIDus”, kuhu on oodatud osalema ja esinema huviharidusega lähemalt ning kaugemalt seotud inimesed nii Ida-Viru maakonnast kui mujalt  Eestist. Konverentsi esimene päev toimub Narva kolledžis, kogunemine alates kell 10.30. Konverentsi teine päev möödub peamiselt Narva Laste Loomemajas, aga külastatakse ka Narva Kunstikooli ja Narva Noorte Meremeeste Klubi. 

Huvihariduse väärtustamine on viimastel aastatel üha enam kõneainet pälvinud nii kogukondlikul kui ka riiklikul tasandil. Konverentsi peaeesmärk on olenemata keele- ja kultuuriruumist luua otsekontakte, hoida huviharidusmaastikul tegutsejaid ühtses inforuumis, et valdkonda arendada ja olla huvihariduse identiteedi täiustajateks. 

 

Põletavad teemad huvihariduses mõtestavad lahti Haridus- Ja Teadusministeeriumi noorte- ja andepoliitika osakonna huvihariduse valdkonna juht Tormi Kotkas, kultuuriminister Piret Hartman, kultuuriministri nõunik Marika Saar ja õiguskantsler Ülle Madise. Piirkondliku vaate annavad Narva linnapea Katri Raik, Kohtla- Järve hariduse ja noorsootöö peaspetsialist Alla Voldeks, Sisekaitseakadeemia Narva õppekeskuse juht Anne Kivimäe ja Ida-Viru Haridusklastri koordinaator Kerda Eiert. Noorte harimisest infotehnoloogia valdkonnas annab ülevaate programmeerimise huvikooli EDUKOHT direktor ja kaasasutaja Siimon Härm. Teiste kohalike omavalitsuste häid praktikaid tutvustavad Rae vallavanem Madis Sarik, kes annab ülevaate elukaareülesest huviharidusest nende piirkonnas ning koostöövõimalustest formaal- ja mitteformaalhariduses Rapla valla Kabala Lasteaed-Põhikooli näitel annab direktor Pille Lille. Sõna saavad ka Eesti Tantsuhuvihariduse Liidu juhatuse liikmed Jane Miller- Pärnamägi ja Meeli Pärna, Sillamäe Huvi- ja Noortekeskuse ULEI direktor Natalja Jermakova, peakorraldajad Eesti Huvikoolide Liidu juhatuse liikmed Andres Kask ja Siiri Laid ning Narva Laste Loomemaja direktor Galina Moldon.  

 

Eesti Huvikoolide Liit  (edaspidi EHKL) on huvikoolide esindajaid ühendav organisatsioon aastast 1994. Liit on ellu kutsutud selleks, et ühendada oma liikmete mõttejõud, mõjuvõim ja kogemused huvihariduslike ideede levitamiseks, kaitsmiseks, väärtustamiseks ning toetamiseks. Liidu tegevuste hulka kuulub ka valdkonna huvikaitse ning eestkoste. 

Täpsem info konverentsi kohta on leitav siin: https://huvikoolideliit.ee/huvihariduskonverents-piirideta-huviharidus-15-17-03-2023-narvas/

 

Kontaktisik:

Piret Mädamürk 

Eesti Huvikoolide Liit juhatuse liige 

+372 5564 1781 

piret@huvikoolideliit.ee