fbpx
Skip to content

Minister Reps: riiklike hariduspreemiate arv suureneb

 
Huviõpetaja kategooria lisamine võimaldab paremini sidustada formaal- ja mitteformaalharidust ning saadab tunnustava ja huvihariduse õpetajat väärtustava sõnumi kogu ühiskonnale.

Vabariigi Valitsus otsustas, et alates sellest aastast määratakse riiklik hariduspreemia lisaks senistele kategooriatele ka huvihariduse õpetajale ja senise ühe asemel antakse välja kuni kolm haridustöötaja elutööpreemiat.

Haridus- ja teadusminister Mailis Repsi sõnul on Eesti haridustöötajad praegu rohkem kui kunagi varem maailmas eeskujuks ja väärivad suuremat tunnustamist. „Eriolukorras ja distantsõppe tingimustes on eriti oluline tunnustada haridustöötajaid, kes on pidanud täielikult muutma oma töökorraldust ja õpetamismeetodeid,“ ütles Reps valitsuse otsust kommenteerides.

Huviõpetaja kategooria lisamine võimaldab paremini sidustada formaal- ja mitteformaalharidust ning saadab tunnustava ja huvihariduse õpetajat väärtustava sõnumi kogu ühiskonnale. Elutööpreemiale esitatakse igal aastal väga palju väärikaid kandidaate. Valitsuse otsus võimaldab aastatepikkuse panuse eest tunnustada ning tänada senisest rohkem inimesi.

Väiksemate preemiatega tunnustatakse aasta hariduse sõbra ja haridusasutuse aasta teo laureaate ja nominente.

Riiklikud hariduspreemiad antakse välja kaheksandat korda toimuval Aasta Õpetaja galal „Eestimaa õpib ja tänab“, mis toimub 3. oktoobril Alexela Kontserdimajas.

Rohkem infot SIIN

Minister Reps: riiklike hariduspreemiate arv suureneb