Koolitus huvikoolide õpetajatele Tartus: Probleemne käitumine või oskuste puudumine? Oskuste õppe meetod

Kuupäev ja aeg: 19.10.2020 10:00 - 15:30

Toimumiskoht: Tartu Loodusmaja


Koolitaja: kliiniline psühholoog Angela Jakobson (koolitusluba 6869HTM)

Oskuste Ja Vastutuse õpe on laste probleemide lahendamise meetod, mis tugineb lahenduskesksele teraapiale.

Meetodi keskne idee käsitleb suurt hulka laste probleeme puuduvate oskustena, mida on võimalik õppida või täiendada. Teisisõnu – lastel ei ole probleeme, vaid neil puuduvad oskused. 15-sammuline sekkumistehnika pakub konkreetseid lahendusi lapsest hoolivale täiskasvanule selle kohta, kuidas täiendada käitumismustrit uute oskustega. Meetod on sobilik lastele vanuses 3–12.

Vastutuse õppe meetod on 6-astmeline juhis lapse vastutustundliku käitumise saavutamiseks.

Soovi korral saab kaasa osta Oskuste õppe käsiraamatu (kirjastuse hind 10 €) ja tutvuda tegevuskaartidega, millega on võimalus mänguliselt toetada oskuste omandamist ja lapse eneseanalüüsi ning-väljendust. Täpsem info https://angelajakobson.wordpress.com/lausete-lopetamise-kaardid/

Orienteeruv ajakava:

10:00 algus
11:30-11:45 paus
13:15-13:45 lõuna (sisaldub koolituse maksumuses)
15:15 lõpetamine

Koolituse kestus: 6 akadeemilist tundi

Osalejad saavad tunnistused.

 

Angela Jakobson

kliiniline psühholoog, kliiniline lapsepsühholoog

EuroPsy kvalifikatsioon tervise ja kliinilise psühholoogia valdkonnas

1996. aastal asusin Tartu Ülikoolis õppima eripedagoogika eriala. Läbides esimesel aastal mitmeid psühholoogia kursuseid, jõudsin endas äratundmiseni, et soovin õppida edasi psühholoogiat. Seega teisele kursusele jõudes jätkasin oma õpinguid psühholoogia osakonnas. Kliinilise psühholoogia loengud olid minu jaoks väga kütkestavad, huvi selle valdkonna vastu süvendasid praktikad Jämejala psühhiaatriakliinikus. Lõpetades aastal 2000 bakalaureuseõppe, astusin magistriõppesse, mille lõpetasin 2004. aastal kliinilise psühholoogia erialal. Alates 2006. aastast jätkasin õpinguid doktoriõppes.

Tunnen ennast väga õnnelikuna, sest valitud eriala on minu kirg. Minu töö lektori ja psühholoogina on viinud mind kokku väga huvitavate inimestega.

Tegevust toetatakse riiklikest vahenditest huviala valdkondade kvaliteedi arendamiseks ning viiakse ellu koostöös Haridus- ja Teadusministeeriumiga.


Kohti saadaval: 0

Registreerimine


NB! Palun märgi kindlasti ka organisatsiooni rekvisiidid ja info arve esitamiseks.

Vabu kohti enam ei ole


Osalemise tingimused


Mitteosalemisest palume teatada kirjalikult enne registreerimise lõppemist või vähemalt 5 tööpäeva enne ürituse toimumist aadressil info@huvikoolideliit.ee. Sellisel juhul tagastame laekunud osalustasu või tühistame veel tasumata arve.
Kui teatate mitteosalemisest hiljem või unustate teatada, osalustasu ei tagastata ja tasumisele kuulub 100% arvest.


Korraldaja võib üritusel teha pilte ning jagada neid nii osalejatega kui ka avalikes meediakanalites, samuti kasutada sarnaste ürituste turundamiseks.


Probleemne käitumine või oskuste puudumine? Oskuste õppe meetod