fbpx
Перейти к содержимому

Haridus- ja Teadusministeeriumi ning Eesti Haigekassa pöördumine. Vaktsineerimisinfo

Head partnerid!

Selleks, et peagi saabuvale sügisele võimalikult julgelt vastu minna, kutsume kõiki üles vaktsineerima end veel enne õppeaasta algust. Kui praegu lasta teha esimene süst, on võimalik septembris juba täiskaitse saavutada. Selleks, et teie saaksite teha oma tööd ja teie õpilased käia trennides ja ringides, on parim lahendus, lasta end vaktsineerida koroonaviiruse vastu. Vaktsineeritud ei pea jääma haigestunuga kokku puutudes eneseisolatsiooni, saavad lihtsamalt reisida ja külastada üritusi ilma testimata.

Vaktsineerida saavad kõik alates 12. eluaastast. Vaktsineerimiskuuri toime kestab vähemalt aasta. Vaktsineeritutele antakse ELi vaktsineerimise digitõend, mis kehtib samuti vähemalt ühe aasta ja mida saab kasutada reisimisel ja üritustel.

Neid, kes on COVID-19 haigust põdenud, oodatakse vaktsineerima 4–6 kuud pärast tervenemist ja neil tuleb teha praegu vaid üks kaitsesüst.

Vaktsineerima minnes tuleb kindlasti kaasa võtta isikut tõendav dokument. Kui tunnete end haigena või olete lähikontaktsuse tõttu isolatsioonis, siis tuleb vaktsineerimine edasi lükata. Alaealistel tuleb vaktsineerima minna koos lapsevanema või seadusliku esindajaga. 

Paljudes maakondades saab lasta vaktsineerida end ka eelregistreerimata.

Kuidas saan vaktsineerima?

  • Kõige lihtsam on helistada telefonil 1247, kust saab infot kõige lähemate vaktsineerimispunktide kohta ja kus saab juba ka kohe aja broneerida. Samuti saab sealt infot ilma eelregistreerimiseta vaktsineerimisürituste kohta.
  • Aega on võimalik broneerida digiregistratuuris: digilugu.ee.
  • Värske info vaktsineerimise võimaluste kohta (sh kaart) on alati üleval ka veebilehel: https://vaktsineeri.ee/covid-19/lahen-vaktsineerima/.

Jagage palun infot ka oma koostöövõrgustikus ning noorte ja oma lähedastegamida rohkem inimesi on vaktsineeritud, seda vähem inimesi haigestub koroonasse raskelt ja satub haiglaravile.

Haridus- ja Teadusministeerium
Eesti Haigekassa

Haridus- ja Teadusministeerium

Koroonaviiruse levik ja haridusvaldkond: soovitused ja korduma kippuvad küsimused

https://www.hm.ee/et/koroona

Praktilised juhised laagrite ja malevate korraldamiseks COVID-19 nakkuse leviku perioodil (20.07) – https://www.hm.ee/sites/default/files/2021.07.20_laagrite_juhised_ta.pdf