Inspiratsioonikoolitus huviringide õpetajatele: kuidas kunsti abil tasakaalu leida ja ringitunde täiendada (eesti k)

Kuupäev ja aeg: 17.03.2021 10:00 - 13:00


Koolitust korraldab Tartu Loodusmaja koostöös Eesti Huvikoolide Liiduga.

Tegevust toetatakse riiklikest vahenditest huviala valdkondade kvaliteedi arendamiseks ning viiakse ellu koostöös Haridus- ja Teadusministeeriumiga.

Tihti lahendavad käed mõistatuse, mille kallal mõistus on kaua asjatult vaeva näinud. C.G.Jung

Kuidas tasakaalustada iseenda ja oma ringiõpilaste meelt praeguses keerulises hetkes? Kuidas ületada ärevus, kui Sinu ees on puhas leht ja pead tõmbama esimese joone või kirjutama esimese lause? Milliseid meetodeid kasutada oma ringitunni rikastamiseks? 

Ootame huviringide õpetajaid loovale ja inspireerivale koolitusele, mis pakub praktilisi võtteid kunsti ja huviringitöö sidumiseks.

Kunstnik Anastasia Lemberg-Lvova jagab koolituse käigus oma kogemusi ja meetodeid, kuidas kunst aitab saavutada tasakaalu õpetajas ja toetada õpilaste eneseväljendussoskust seal, kus sõnadest jääb vajaka, leevendada ärevust ja parandada enesehinnangut. Saame teada, kuidas kunstnikud ületavad hirmu, mis tekib enne esimest pintslitõmmet – samad meetodid võimaldavad õpetajatel ja õpilastel leevendada uute algustega (nt digimaailma või viiruseohuga) seotud ärevust.

Koolituse käigus tutvustab Anastasia Eesti kaasaegset kunsti (sõltuvalt sihtrühmast) ja paneb sellele kaasa elama – osalejad tunnetavad, kuidas loominguline tegevus võib vallanda inspiratsiooni töös tekkinud murekohtade lahendamiseks. Ringitundidesse saame kaasa ideid, kuidas hägustada piire erinevate valdkondade vahel ja laiendada nägemust oma erialast.

Koolitus hõlmab seminari vormis auditoorset õppetööd (kas Zoomis) ja iseseisvat loomingulist tööd – on selleks siis maalimine, keerulise sokimustri kudumine või hoopis loominguliselt kaunistatud lõunasalat. Iseseisvad tööd saavad koolitaja poolt tagasisidestatud.

KOOLITAJAST: 

Anastasia Lemberg-Lvova on Moskvas sündinud noor Eesti kunstnik ja sotsiaalne ettevõtja. Ta on lõpetanud Tartu Ülikooli maalieriala bakalaureuse kraadiga, õppinud Eindhoveni Disainiakadeemias Hollandis ja Liège’i Kaunite Kunstide koolis Belgias ning on olnud Euroopa Noorteparlamendi aktiivne liige aastast 2010. Ta on osalenud rohkem kui 40 Euroopa Noorteparlamendi ürituses ja olnud MTÜ Tegusad Eesti Noored juhatuse esimees.

Koolitus toimub eesti keeles

Koolituse kestus: 3 akadeemilist tundi

Koht: Zoom,  osalemislink  saadetakse registreerunutele.

Tõend: Soovijad saavad ka koolitustunnistuse.

Zoomi link saadetakse  registreerimisel kasutatud meiliaadressile enne koolituse algust

Registreerimine suletakse 15.03.2021 kell 12:00

Koolituse hind: 30.- €/inimene


Kohti saadaval: 4

Registreerimine


NB! Palun märgi kindlasti ka organisatsiooni rekvisiidid ja info arve esitamiseks.

Registreerimine on lõppenud


Osalemise tingimused


Mitteosalemisest palume teatada kirjalikult enne registreerimise lõppemist või vähemalt 5 tööpäeva enne ürituse toimumist aadressil info@huvikoolideliit.ee. Sellisel juhul tagastame laekunud osalustasu või tühistame veel tasumata arve.
Kui teatate mitteosalemisest hiljem või unustate teatada, osalustasu ei tagastata ja tasumisele kuulub 100% arvest.


Korraldaja võib üritusel teha pilte ning jagada neid nii osalejatega kui ka avalikes meediakanalites, samuti kasutada sarnaste ürituste turundamiseks.


Inspiratsioonikoolitus huviringide õpetajatele: kuidas kunsti abil tasakaalu leida ja ringitunde täiendada