Eesti hariduslahendused e-koduõppeks õpetajale, õpilasele ja lapsevanemale

Haridustehnoloogia ettevõtted tulevad koduõppe korraldamisele appi

Alates esmaspäevast on suletud üle 500 kooli ning 140 000 õpilast, nende vanemad ja õpetajad peavad e-koduõppega kohanema pea üleöö. Haridusettevõtjad panid seljad kokku, et olukorda leevendada pakkudes teenuseid tasuta ja koolitusi nende kasutamiseks. Loetelu pakutavatest võimalustest, mis ajas jooksvalt täieneb, asub siin: koduope.99math.com.

Algatusega on liitunud 15 Eesti haridusettevõtet, sealhulgas 99math, Lingvist, ALPA Kids ja Heateo Haridusfond. Eesmärk on õpitulemuslikkusele koduõppes kaasa aidata ja tuua õpilasi virtuaalselt kokku, et ei kaoks ära sotsiaalsus ega langeks õpimotivatsioon. Ettevõtted pakuvad oma teenuseid tasuta ning teevad veebiseminare, et aidata õpetajatel saavutada vajalikud tulemused.

“140 000 õpilase õppeviisi muutmine nii kiiresti on kõigile suur koormus. Meil on Eestis palju lahendusi, mis aitaks koduõpet. Toome need ettevõtted kokku ja pakume tuge, andes oma tooted tasuta kasutada ning vajadusel arendades kiiresti uusi koduõpet toetavaid lahendusi. Iga päev toimuvad ka veebiseminarid,” kommenteeris Tõnis Kusmin, 99mathi tegevjuht, kes on projekti üks käimalükkajatest.

Heateo Haridusfondi ja Bolti kaasasutaja Martin Villig lisas: “Eesti on maailmas tuntud oma e-teenustega ja kriisiolukorras oleme koduõppele minnes teiste riikidega paremas olukorras. Mul on siiralt hea meel, et ettevõtjad tulid kiiresti koolidele appi. Nüüd on õpetajatel hea võimalus uuenduslikke lahendusi julgemalt katsetada, mis loodetavasti saavad õppetöö loomulikuks osaks.”

Näited rakendustest ja pakkumistest:

  • Matemaatikaplatvorm 99math arendas välja eriversiooni õpilaste virtuaalseks kokkutoomiseks ning korraldab igapäevaseid veebiseminare õpetajatele. 
  • Keeleõpperakendus Lingvist annab oma platvormi koolidele tasuta kasutamiseks. 
  • Virtuaalne õpetajate tuba Clanbeat on selle õppeaasta lõpuni koolidele tasuta ning korraldab veebiseminari kiireks käimasaamiseks ja harjumuste tekitamiseks kooliperele uues olukorras. 
  • ALPA Kids, kes arendab hariduslikke mobiilimänge eelkooliealistele lastele, annab välja oma äsjaarendatud tasuliselt planeeritud sisu samuti tasuta.


Oma panuse on andnud veel Tebo Õpiveeb, Nutisport, Opiq, Foxcademy, Ülemaailmakool, Speakly, Heateo Haridusfond. Koolituste ja koordineerimisega aitavad kaasa Haridusministeerium, Startup Estonia, Innove ja HITSA.

Nimekirja lahendustest ja eripakkumistest leiab koduope.99math.com ning see täieneb jooksvalt.

 

Kontakt:
Tõnis Kusmin
99math asutaja
tel 5620 3207
tonis@99math.com

Метки: