Ülevaade programmi seniastest olulisematest tulemustest:
Aastas on programmi kaasatud keskmiselt 1700 noort vanuses 11-19 aastat. Perioodil 2015–2018 on 226 noortejuhi suunamisel ja toel toimunud 178 noortekohtumise projekti, sh on 16% noortejuhtidest viinud ellu vähemalt kolm projekti. Kokku on programmis osalenud ligikaudu 6 800 erineva emakeelega noort, kellest ligikaudu pooled on õppinud vene õppekeelega koolis. Kokku on toetusi eraldatud programmi perioodi jooksul ligikaudu 690 128 euro ulatuses.
Noored arendavad noortekohtumiste projektides enim algatusvõimet ja ettevõtlikkust ning iseseisvuvad noortekohtumiste projekte ellu viies. Programmis osaleb aastas ligi 1700 noort, kelle ettevõtliku hoiaku kujundamist see mõjutab. See tähendab nende algatusvõime, iseseisvuse, aktiivsuse ja uuendusmeelsuse rakendamise kasvu nii isiklikus, tööalases kui ka ühiskondlikus tegevuses. Ettevõtliku mõtteviisi arendamine on tähtis, sest see täiustab noorte tööhõivevalmidust ning ettevõtlikku inimest iseloomustavad omadused on elus hakkamasaamiseks ka üldiselt olulised.
Noortekohtumised on väga olulised sidusa ühiskonna kujunemise toetamiseks esile võib tuua kultuuriteadlikkuse ja Eesti tunde kasvu, samuti tihenenud kogukondadevahelisi kontakte ja suurenenud taju kaasatusest.
Kohtumiste käigus areneb noortel nii eesti keele oskus kui ka võime oma emakeeles suhelda ja ennast väljendada. Eesti ühiskonna integratsiooni värskeima monitooringu põhjal on muu emakeelega rahvastiku eesti keele oskus paranenud, kuid endiselt ei oska enda hinnangul eesti keelt üldse 10% üle 15-aastastest teistest rahvustest Eesti elanikest (2017. aasta seisuga).
Tegu on väga väärtusliku erineva kultuuritaustaga noorte koostööd ja ühistegevusi toetava programmiga. Noored, kes on saadud kogemuse kaudu teisest rahvusest noortega tihedas kontaktis, muutuvad teiste rahvuste ja kultuuride suhtes teadlikumaks ja avatumaks, mis on kasvavas mitmekultuurilises ühiskonnas nagu Eestigi äärmiselt oluline heaolu tagaja.
Programmil on positiivne mõju noorsootöö olemuse ja põhimõtete paremale mõistmisele ja levikule ning noortejuhtide pädevuste arengule, avardades sel moel noorte võimalusi arenguks ja eneseteostuseks.
Programm “Noortekohtumised” aitab kaasa erinevate mitteformaalse hariduse võtete levimisele ja õppe kvaliteedile, sh ka formaalhariduses: (õpieesmärkide seadmisele, õppimise toetamisele, enesearengu analüüsimisele, teadlikumale õppimisoskusele ja reflekteerimisele noortel ning noorte kaasamise oskusele noorsootöötajate ja haridustöötajate seas.)
Sel sügisel on tulemas kaks infoseminari, mis tutvustavad programmivõimalusi ja -tingimusi lähemalt. Täpsem info SIIN . Kui tahaks programmi kohta rohkem teada, aga infoseminarile pole võimalik tulla, siis võib julgelt mulle märku anda – võin teile külla tulla ja programmist lähemalt rääkida.
Registreerimine seminarile kestab 25. septembrini.
Aitame Eestil kasvada!