Hea noortega töötaja huvikoolis ja huviringis
Oleme tulnud koos läbi keerulise koroonakevade, kus viiruse puhangu pidurdamiseks on andnud oma panuse ka noorsootöö valdkond, arendades kindlasti selleks ka nutikaid vahendeid. Just ühe nutika vahendi tutvustamiseks noortele viiruse leviku piiramiseks tahaksingi teie abi paluda. See on Eesti oma koroonaviiruse hoiatusäpp HOIA.
Nüüd sügisel, kui on uus viiruste hooaeg algamas taas tasub meelde tuletada mõned lihtsad tõed, mis aitavad meil kõigil võimalikult kaua normaalse elukorralduse juures püsida ja vältida võimalikult kaua ka nt distantsõppele minekut.
Seega tuleks jätkuvalt pesta käsi, hoida distantsi, püsida haigena kodus ning laadida oma telefoni mobiiliäpp HOIA.
HOIA on mobiilirakendus, hoiatab Sind, kui oled olnud lähikontaktis mõne inimesega, kellel on hiljem tuvastatud koroonaviirusega nakatumine. Samuti võimaldab äpp ka inimesel end haigeks märkida – aga nalja sellega teha ei saa, sest haigeks märkimise korral tuleb seda kinnitada Digilugu keskkonda smart-ID või mobiil-ID-ga sisse logides. Kasutajate privaatsuse pärast ei ole samuti põhjust muretseda, sest äpp kasutab suhtlemiseks Bluetooth’i kaudu ajutiste koodide vahetamist. Kasutajate telefonid jätavad koodid meelde selleks, et teavitada kasutajaid siis, kui ta on kokku puutunud haigestunuga. Mitte keegi ei saa aga kunagi teada, kus nakatunuga kohtuti ja kes see oli.
Kuidas täpsemalt äpp töötab, saab vaadata siit: https://www.youtube.com/watch?v=74vFGZ2b6lo
Äpi loomises osalesid vabatahtlikult 11 konsortsiumi moodustanud ettevõtet ja riigiasutust. Ka äpi kasutamine on vabatahtlik, kuid mida rohkem on sellel kasutajaid, seda rohkem on sellest ka kasu. Juba praegu on äppi Google Play’st ja AppStore’ist alla laetud enam kui 100 000 korda. Miks mitte seda kahe või kolmekordistada! Mis oleks kui saavutaksime üheskoos 300 000 HOIA kasutajat?
Selleks aga, et info levitamine läheks libedamalt, oleme koondanud KKK-d ja kommunikatsiooni tööriistakasti veebilehele hoia.me.
Sealt leiab nii sotsiaalmeedia postitusteks põhjasid kui ka plakatite ja flaierite kujundusi ja lühiklippe mida võib vabalt välja trükkida ja seina peale panna/levitada.
Oleksime väga tänulikud, kui aitaksite meil jõuda HOIA äpist info levitamisega noorteni, kuna teie ju teate kõige paremini, kuidas seda tõhusalt teha.
Lugupidamisega
Riina Soobik
Sotsiaalministeeriumi kommunikatsiooniosakond
press@sm.ee