Haridus- ja Teadusministeeriumi e-kiri reede, 19. veebruar 2021 20:38
Infokirjast leiate ülevaate 22. veebruarist huviharidusele ja -tegevusele, noorsootööle ja täiendõppele rakendatavatest piirangutest ning piirangutest üldhariduskoolidele alates 1. märtsist. Samuti anname lühikese ülevaate haridustöötajate vaktsineerimisest. Soovitused ja juhendid ning vastused korduma kippuvatele küsimustele leiate meie kodulehelt www.hm.ee/koroona. Vabariigi Valitsuse korraldus ja seletuskiri. Veedame koolivaheaja ohutultÜldhariduskoolides algab koolivaheaeg, mis on vajalik puhkepaus kõigile õpilastele, õpetajatele ja lapsevanematele. Kestvas COVID-19 pandeemia olukorras on ülioluline pöörata ka vaheajategevustes tähelepanu viiruse ennetamisele ja ohutult puhkamisele. See tähendab, et ka puhates tuleb vältida gruppides kogunemisi, tegutseda hajutatult ja võimalusel õues, hoida distantsi ja kanda avalikes kohtades maski. Koroonaviiruse leviku tõttu soovitame hoiduda reisimisest, kui see pole just vältimatult vajalik. Info reisipiirangute kohta leiab Välisministeeriumi veebilehelt. Oluline on koolivaheaeg sisustada nii, et järgitakse kõiki viiruse ennetamiseks vajalike nõudeid: vältida rahvarohkeid kogunemisi, hoida distantsi, kanda avalikes kohtades maski, võimalusel püsida kodus ja vähendada kontakte. Eriti oluline on olla ettevaatlik suheldes riskirühmadega, kelle vaktsineerimine on alles pooleli. Portaal Teeviit on koondanud hulga tegevusi vaheaja ohutuks sisustamiseks, leiate need teemaviitega #sisukasvaheaeg. Huvitegevusele ja -haridusele, noorsootööle, täienduskoolitusele ja -õppele 22. veebruarist kehtivad piirangudHuvihariduse ja -tegevuse, noorsootöö, treenimise ning täienduskoolituse ja -õppe puhul kehtivad alates 22. veebruarist vähemalt kaheks nädalaks täiendavad piirangud. Siseruumides on keelatud rühmaviisilised tegevused.
Näiteks tähendab see, et teha võib kontaktkoolitusi, kus osaleb üks koolitaja ja õppija. Individuaalspordi mõiste alla minevatel aladel, näiteks tennises, on lubatud ka paarismängud. Kui ruum on piisavalt suur, võib ühes ruumis olla vähemalt kahemeetriste vahedega kas eraldi või paarides ka rohkem inimesi, ent tuleb tagada, et ruumi täituvus ei oleks üle 50% ja ruumis ei oleks üle 200 inimese. Varasemates korraldustes suures ruumis läbiviidavate individuaaltegevuste puhul inimeste arvu ülempiir puudus. Kui huviringis või trennis osalevad ainult ühe igapäevaselt koos viibiva lasteaiarühma või kontaktõppel oleva klassi lapsed, võivad tegevused toimuda ka grupiviisiliselt. Sel juhul tuleb tagada, et ühes grupis oleksid ainult ühe rühma või klassi õpilased, kes ei puutu kokku teiste rühmadega. Samuti on lubatud kontaktõppel olevate õppijate õppekavajärgsed grupiviisilised tegevused – näiteks ühe 3. klassi ujumistund. Välitingimustes võib jätkata tegevust seniste reeglite järgi, lisandub maksimaalne koos tegutsevate gruppide piirarv.
Üldharidusele kehtivad 1. märtsist uued piirangudPiiranguid ei kohaldata neis üldhariduskoolides, kus enamik õpilasi on tõhustatud või eritoel ja hariduslike erivajadustega õppijatele. Samuti ei puuduta uued piirangud lasteaedade, kutseõppeasutuste ega kõrgkoolide tegevust. 1.–7. märtsini võivad üldhariduskoolide õppehoonetes viibida ainult 1.–4. klasside õpilased. Teiste klasside õppijad võivad koolis viibida ainult juhul, kui nad:
Õpperuumides tuleb kõiki tegevusi läbi viies tagada hajutatus. Väljaspool õpperuumi võivad koos viibida ja liikuda kuni kaks inimest, hoides teistega vähemalt kahemeetrist vahemaad, välja arvatud juhul, kui nimetatud tingimusi ei ole mõistlikult võimalik tagada. Praktilist õpet, eksameid, teste ja olümpiaade korraldades tuleb samuti silmas pidada hajutamise ja kontaktide vähendamise vajadust. See tähendab näiteks ka, et ei tohiks korraldada olümpiaade selliselt, et ühte ruumi tulevad kokku osalejad mitmest koolist või maakonnast. Haridusasutuste töötajate vaktsineerimineKõik haridusasutuste töötajad nii koolieelsetes lasteasutustes, üldhariduskoolides, kutseõppeasutustes, kõrgkoolides kui täienduskoolitusasutustes on eelisjärjekorras vaktsineeritavate inimeste hulgas. Vaktsineerimine toimub etappide kaupa. Kõik asutused saavad ministeeriumist teavituse, kui algab nende valdkonna vaktsiinisoovijate nimekirjade kogumine. Vaktsineerimine on vabatahtlik, aga soovitame kõigil, kel võimalik, seda teha. Üldhariduskoolide töötajate vaktsineerimised algasid 15. veebruaril. Tänaseks on Haigekassale esitatud rohkem kui 500 üldhariduskooli vaktsineerimisandmed enam kui 15 500 vaktsineerimist sooviva töötajaga. Nimekirjad täienevad veel ning kel vaja, saab oma asutuse nimekirja vajadusel töötajaid juurde lisada. 18. veebruaril alustasime lasteaedade ja -hoidude vaktsineerimist soovivate töötajate andmete koondamist. Rohkem infot ministeeriumi veebis. Haridusasutuste töötajate vaktsineerimiseks kasutatakse üldjuhul AstraZeneca vaktsiini. AstraZeneca vaktsiin on 2-doosiline vaktsiin ja kahe vaktsineerimise vahe on kaheksa nädalat. Mõlemad vaktsineerimised toimuvad samas vaktsineerimiskeskuses. 70-aastaste ja vanemate töötajate vaktsineerimisel kasutatakse Pfizeri või Moderna vaktsiini. Pfizeri ja Moderna vaktsiini Eestisse jõudvad kogused on endiselt väga piiratud ning seetõttu võib üle 70-aastaste haridustöötajate vaktsineerimine veidi kauem aega võtta. Ministeerium koondab enam esinevad vaktsineerimist puudutavad küsimused ja avaldab vastused oma veebilehel (ka vene keeles). Viidatud lehtedelt saab järelvaadata ka eesti- ja venekeelset vaktsineerimise infotundi. Lisainfo:
|